Jdi na obsah Jdi na menu
 

Historie

Orlová - Nový klub futsalu evidují od sezóny 2010/11 v Orlové. Bývalé jádro klubu havířovské Slavie přešlo od nové sezony pod křídla ostravského Oskarolu a zahájilo své účinkování ve třetí nejvyšší soutěži v republice -  jedné z šesti divizních skupin.

Hráčská skupina orlovských hráčů, nastupujících v posledních letech za druholigovou Slavii, se v létě odtrhla od zbytku havířovského mužstva a s cílem vytvořit samostatný futsalový klub pod hlavičkou ČMFS přešla do Orlové, kde také hraje své domácí zápasy.
 

"Pro letošní sezonu ještě figurujeme pod názvem Oskarol Ostrava, ale to je jen technická záležitost, třeba domácí zápasy hrajeme normálně u nás v Orlové na gymnáziu, kde i trénujeme. Od nové sezony již budeme fungovat klasicky jako Orlová. Výhledově počítáme s tím, že zapojíme do futsalového dění ve městě i místní děti. Rádi bychom v Orlové vybudovali nějaké mládežnické týmy," představuje vizi nového klubu jeho manažer Ivo Škavronka.
Za tým nastupují například zkušený Ligocký či kanonýr Schimke z Dětmarovic, nově také elitní podzimní střelec klubů z Karvinska Miroslav Macháček z Dolní Lutyně, jenž má také namířeno do Dětmarovic, orlovští borci divizní Slavie Kopel s Věčorkem či bratři Matušíkové rovněž z Dětmarovic a další známá jména.
 
A jaké má letos tým s šesti bývalými borci Slavie ambice? "O postupu v této sezoně neuvažujeme. Chceme se především sehrát a naučit přišedší fotbalisty hrát futsal," objasnil Škavronka, sám bývalý aktivní hráč Havířova.