14. 2. 2011
KPE Oskarol Orlová 13.02. 17:30
8:3
FC Eximpo Náklo

Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že poslední zápas s tímto soupeřem jsme prohráli s kupou smůly ( 3 vlastní góly), a že disciplinovaný výkon nás musí dovést k vítězství.

Po začátečním oťukáváním jsme převzali iniciativu a začali si vytvářet dobré příležitosti. První gól zařídila 2 čtyřka, kdy Punčo parádně zatáhnul po lajně a křižně našel Soba, který jen nastavil nohu. Druhá branka přišla vzápětí, kdy si Sob pohrál s obráncem, posunul na Fildu, který nádhernou kličkou vymáchal brankáře a zasunul do prázdné branky. Bohužel pak jsem opět začali hrát netakticky, nechali jsme soupeře vyhrávat osobní souboje a s vědomím, že se nic neděje, převzali otěže utkání hosté. Po individuálním průniku snižili na 2:1 a z velmi velmi přísné penalty nepenalty vyrovnali. V této části zápasu nás také podržel brankář Štěrbič výtečnými reflexními zákroky. Poté jsem si vzali "time" a znovu jsme si připoměli jak chceme hrát. V té chvíli se hra vyrovnala a i přes šance na obou stranách, stav vydržel až do poločasu.

V druhé půli jsme již ovládli dění na palubovce. Také díky tomu, že se chytla první čtyřka, která první poločas ještě byla spíše na sobotní akci :). Třetí branku trefil Maty po přihrávce Shumáka de facto do prázdné brány. Poté se prezentoval parádním průnikem mezi 3 hráčí Vity a nabídnul gól Bajzimu, který se nemýlil. Přišla  také krátká vzpruha pro hostující tým, který jesličkami snížil na rozdíl jediné branky. Naštěstí se druhý nejlepší střelec soutěže Shum pak svým typickým průnikem prosadil popáté a bylo po zápase. V rychém sledu pak přišly další branky Shumáka a Matyho.

Proto jsem na závěr utkání mohli nasadit do utkání hráče s nejlepším bodlem v soutěži a možná na celé české futsalové scéně - unabombera Ivsona, který se také ihned prosadit a střelo do víka završil účet utkání.