Jdi na obsah Jdi na menu

VŠB Ostrava Oskarol 5:2 (0:0)

19. 2. 2011

Sporotovně musíme přiznat, že VŠB bylo v tomto utkání o kousek lepší a zaslouženě vyhrálo. Také však musíme říct, že VŠB snad jako jediní používají míče, které mají nezvyklý odskok, a že také vždy klouzající palubovka na vysoké škole v Porubě malinko domácím pomáhá, protože na to vše jsou prostě zvyklí.

První poločas byl ve znamení jen pár příležitostí, kdy ty větší měli rozhodně domácí. Většina pramenila z naší špatné rozehrávky. I my jsem měli dvě velké příležitosti, ale vždy nás vychytal výborně chytající domácí brankář.

Na druhou půli jsme změnili hru a snažili se více využívat naší fyzické převahy a proto i počet šancí se na obou stranách vyrovnal. Do vedení jsem šli po rychlém protiútoku a brance Shumáka. Bohužel již za chvíli bylo vyrovnáno. Domácí hráč se zbavil našeho obránce a bodlem vstřelil první branku domácích. Na 2:1 dával domácí hráč do poloprázdné brány, kdy jsme zaspali v bráněním. Obě branky padly po našich hrubých chybách, kdy jsme nedůsledně  bránili. Po závaru před brankou domácích a sérii našich solidních šancí opět udeřili domácí kdy rychle využili špatně odehraný dlouhý míč. Přibližně 5 minut do konce jsme začali hrát power play a jen v něm jsme snad 4x mohli dávat do prázdné brány, ale bud jsem se nepopasovali s podivně skákajícím míčem nebo obětavě hrající domácí s brankářem dokázali vytlačit míč mimo bránu. Jedinkrát se míč dostali až do sítě a to z penalty, kdy přesným exekutorem bycl opět Shum. Tedy místo snížení či vyrovnání jsem naopak dostali 2 branky do prázdné brány. Mimochodem jednu i od domácího brankáře.