Jdi na obsah Jdi na menu

FC Oskarol Orlová - Baracuda Jakubčovice 7:6

21. 11. 2011

Po vleklé pauze jsme opět v domácím prostředí nastoupili proti týmu Baracudy Jakubčovice, tedy týmu, který soutěž v minulém roce vyhrál. Tým Baracudy zatím v soutěži sbírá jen prohry, ale věděli jsme, že po skončení soutěží ve velkém fotbalu, bude tým Jakubčovic v plné síle.

My jsem před začátkem utkání řešili obsazení první čtyřky, protože "perný víkendový program" zmohl Matyho natolik, že nebyl schopen nastoupit :) Výtečně ho však zastoupil Věčor.

Začátek utkní patřil jasně soupeři, který si vytvářel šance a jen díky vynikajicímu výkonu brankáře Ščerbise jsme v úvodu drželi bezbrankový stav. Naše šance byly sporadické a rozhodně né tak nebezpečné. První gól jsem inkasovali po dorážce přímého kopu. Naštěstí o chvíli později se k odraženému míči dostal Sob a plackou poslal míč kolem brankáře hostí do sítě. Tento moment nás nabudil a na konce prvního poločasu jsme vyrovnali hru a i my jsme si vytvořili několik slibných příležitosti. Ale stav se neměli a do šaten se šlo za stavu 1:1.

Druhý poločas pak byl více v naši režii. Pomohla změna taktiky, kdy jsem přestali míče rozehrávat na krátko a místo toho je Ščerpis posílal přímo na polovinu protivníka. Druhý gól vstřelil opět Sob, který zakončil báječnou kombinaci po ose Filda - Vity - Filda - Sob, do prázdné branky.

Pak se hra přelévala na z jedné strany na druhou a šanci na vstřelení branky měli oba týmy. Na 3:1 dával Liga za přispění hostujícího hráče. Hosté však brzy snížili, kdy vyšachování naši obrany využili opět s přispěním obránce, bohužel našeho Věčora. Tedy padly během chvilky dva polovlastní góly.

Naštěsti jsem nedovolili Baracudě vyrovnat, protože Filda vystihnul přihrávku hostí tak báječně, že jen nastavil nohu a dal branku. Pak se konečně chytil i snajpr Shumák a opět s přispěním obránce dostal míč do brány hostí, po páte. Šestou branku pak po lobu Věčora, zařídil Bajzi.

Poté hosté začali hrát power-play a brzy snížili na 6:3 a bombou po rohu do víka dokonce na 6:4. Naštestí ihned po vyrovnání vyrazili všichni hráči jakubčovic tak našťastně napadat na naši půlku, že nechali za sebou Shumáka, pro kterého nebyl problém zasunout míč podél brankáře na 7:4. Do konce zbývaly 2 minuty Baracuda rozjela kolotoč na naší půlce a po pěkné kombinaci snížili na 7:5.

Pár sekund před koncem dokonce na 7:6, ale na vyrovnání již neměli čas a tak jsme si 3 body, v zápase krásných i veselých branek, připsali my.