Jdi na obsah Jdi na menu

FC Oskarol Orlová - Ferram Opava 9:2

8. 1. 2012

Na naši palubovku přijel soupeř, který dosáhnul na stejný bodový stav během podzimní části soutěže a tedy do byl zápas tzv. o 6 bodů. Ferram je tradiční účastních divize a v jeho týmu najdete kvalitní hráče divize nebo i krále střelců uplynulého ročníku kraje.

My však poslední zápasy hrajeme v dobré formě a je to určitě i tím, že nastupujeme v kompletní sestavě a tím, že se začínáme opět futsalově sehrávat.

Protože v druhé čtyřce nemohl nastoupit Filda, kvůli stopce za 4 žluté karty, nasadili jsem do hry nováčka Karkiho, který zahrál výborný zápas a určitě bude pro nás do budoucna velkou posilou.

První čtyřka nastoupila v nejsilnější možné sestavě tedy i s již vystřízlivějších Matym :) a Punčou.

Zápas začal takovým oťukávaním a v prních minutách nebyla k vidění žádná větší šance. My jsem hráli svoji hru s dobrou obranou a rychlými kontry. První z nich vyšel po vysunutí Matyho Shumákem a Maty nad padajím brankářem otevřel skóre. Druhá branka opět z dínly první čtyřky a opět Shumák nabíjí Matymu do prázdné brány. A do třetice první čtyřka a Maty nahrává a Punča protlačuje míč pod brankářem na 3:0. Nemůžeme říct, že by hosté neměli v těchto fázích utkání šance, ale my máme vynikajícího Štěrbise v bráně, který byl bezchybný a i solidní šance soupeře zlikvidoval.

Na 4:0 dával Máňa po chybě brankáře hostí, který nabídnul míč Shumákovi, a po přiťuknutí od Matyho, na Máňu zívala prázdná branka. Hned na to pak opět Maty narazil Shumákovi a náš nejlepší snajpr levým bodlem rozvnil síť popáté.

Druhá čtyřka nebyla v prvních poločasu určitě tak vidět jako první, ale i tam se objevily pěkné akce jen bohužel bez gólového efektu.

Do druhého poločasu jsem nastoupili bez Shumáka, který se potřeboval již připravovat na večerní akci :) a výborně ho nahradil Vity. Vity byl také střelec šesté branky, kterou mu opět připravil Maty a Vity bodlem otevřel účet druhého poločasu. Druhý poločas byl ze strany hostů více méně jen o tom dát čestný gól a i díky polevení naší koncentrace měli na toto dost šancí, ale stále bezchybný Štěrbis jim nedal šanci na úspěch. Sedmou branku vstřelil Sob, který po signálu zůstal sám před brankářem a mezi nohama brankáře rozvlnil síť. Zajímavostí je, že mu na branku nahrál dlouhým výhozem nový brankář Maro, který krátce předtím vystříl neprůstřelného Štěrbise. Osmý gól dal Věčor, ale už si nevzpomínám jak :).  Devátou branku pak sekundu před koncem zasunul Liga, kterému nahrával Máňa, i když asi ne moc rád :).

Obě branky soupeře jsem dostali až za stavu 8:0, kdy jsme ubrali v nasazení a nechali před našim brankářem úplně volné hráče.

Tak věřím, že nám střelecká forma vydrží i po celý leden a únor, kdy odehrajeme většinu zápasů soutěže.