Jdi na obsah Jdi na menu

Ferram Opava - Oskarol Orlová 6 : 6

13. 2. 2012

Na půdu Ferramu jsme odjížděli s přesvědčením, že již musíme prolomit šňůru proher a začít bodovat.

Musíme říct, že kromě prvních 5 minut utkání jsme byli celé utkání lepší a jen naše "hloupost" a nepromněnování i těch nejvyloženějších šancí nás stálo vítězství.

Na začátku jsem se nestačili pořádně rozkoukat v malé hala domácích a po rychlém kontru a po zapomenutí se Punči jsem rychle prohrávali 2 : 0. Poté jsme změnili taktiku a začali jsem domácí napadat již pře rozehrávce a tato taktika znamenala, že domácí se to zakončení dostávali jen sporadicky a my jsem si vytvářeli šance jak na běžícím pásu, ale ne a ne dotlačit míč do sítě. Přece jen jsem dokázali míč dotalčit to sítě aspoň 2x. Prvně se trefil Maty po přímém kopy, kdy vymetl šibenici a pak po sražené přihrávce Soba se dělovkou prosadil Filda. V těchto momentech se jen čekalo kdy se překulí skóre v náš prospěch, ale do poločasu se již nic neurodilo.

Po přestávce jsem pokračovali v tlaku... gól visel na vlásku. Ale z nenápadné střely bodlem se prvmé, v druhém poločase, radovali domácí. Vyrovnání zařídil Punča nenápadnou střelou mezi nohy bránícího hráče. A opět se čekalo kdy konečně budeme vést a opět střela po rohu a vedli domácí. Po obléhání branky domácích jsme se dostali k rohu a Sob nástřelem před bránu překvapil domácích gólmana, který si míč srazil do brány sám. Po tomto vyrovnání jsem se konečně dočkali a Shumák nás dostal do vedení. Poté domácí začali hrát power-play. Dobrým napadaním získal míč Sob, přiťuknul ho Máňovi a ten do prázdné, se zdálo, rozhodnul utkání. Bohužel, jen se zdálo, protože chvíli na to, vyslal skrytnou střelu domácí obránce a ta zapadle přesně k tyči. 30 sekund před koncem jsme pak netakticky fauovali po šesté a domácí z nařízené desítky, mezi nohami Ščerbise, srovnali skóre.

Je potřeba říci, že domácí byli rozhodně slabším týmem a kdybychom využili lépe naše šance tak bychom museli toto utkání vyhrát.