Jdi na obsah Jdi na menu

Oskarol Orlová - Eximpo Náklo 9 : 7

9. 12. 2012

Nevzdálenější soupeř k nám dorazil v dobrém rozpoložení po sérii vítězství. My opět v slepené sestavě, ale již s naší údernou dvojkou a s zvýšeným sebevědomím po dobré hře s Krmelínem.

Náklo hraje spíše fotbal v malé hale a to i ve hře do těla, kterou nim rozhodčí v tomto zápase tolerovali. Tato kombinace přinesla zápas, který měl náboj a střelecké hody.

Lépe jsem začali my a měli několik dobrých šancí. První gól udělal Shumák s Sobem, kteří si několikrtá vyměnili míč a Sob zasunul do prázdné. Hosté kontrovali dorážkou (mimochodem jejich nejčastější způsob dosažení branky). Po breaku Shum, do kterého ho vyslal Maty, propálil brankáře hostí a vedli jsme. Bohužel opět po dorážce hosté vyrovnali. Sob na zadní našel Matyho a vedli jsem 3:2. Po rychlém breaku Shum před prázdnou bránu na Matyho a bylo to o 2 góly. ... a branku na 5:2 si nepamatuji :). Každopáně místo poklidného vedení zápasu, jsme se hrnuli dopředu a hosté získávali půdu pod nohama, po sérii chyb, dorážek, naší špatné fyzičky :) hosté do poločasu vyrovnali a to nás ještě Šterbis několikrát parádně zachránil před pohromou.

Do druhého poločasu jsem si řekli, že nesmíme s nimi tolik bláznit a musíme trpelivě čekat na šance a ty také přišly. Nejprve Maty opět po Shumyho nabídce protlačil míč do sítě. Samozřejmě soupeř opět vyrovnal, ale pak se urval Věčor a mezi nohami nás dostal do finálního vedení, které dorážkou Shumákova sóla potvrdil Liga. A když při power-play hostů Maty do prázdné brány dokončil svůj 4 gólový zápas, dostali jsem utkání konečně pod kontrolu. Musíme však říci, že i hosté měli dobré šance, ale Šterbis ukázal, že je špičkový brankář. V poslední sekundě ještě hosté korigovali výsledek, ale to již nezakazilo radost z našeho druhé vítězství v sezóně.