Jdi na obsah Jdi na menu

Oskarol Orlová : Parlament 5 : 4

14. 1. 2013

První utkání roku 2013 dopadlo dobře, ale bylo to vítězství šťastné. Poslední branka totiž padla 40 sekund před koncem utkání!

Hosté přijeli na utkání jen s 6 hráči do pole, a protože jeden z nich měl před vjezdem do haly bouračku, dorazili na hřiště jen v 5. Bohužel i přes naše ujišťování, že oslabeného soupeře nepodceníme, bylo naše snažení někdy dosti vlažné.

Soupeř se nikam nehnal, šetřil síly a využíval každé šance na break. Po našem platonickém tlaku jsme zapoměli na útočníka hostí, který tváří v tvář Štěrbise stanovil stav na 0:1. Zvýšili jsem aktivitu a po trestném kopu a opakované střele Ligy bylo srovnáno. Soupeři však vyšel další break a stejný hráč opět překlopil misky vah na stranu Parlamentu. Vyrovnání přišlo záhy. Sob narazil Shumákovi a ten si již věděl rady. do konce poločasu měly obě strany šance, ale brankáři vždy byli na svých místech.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Tentokrát jsem však konečně vedli my zásluhou pěkné kombinace Věčor, Maty, Liga a konečně jsem vedli. Pak byla hra nějakou dobu rozháraná s spoustou nepřesností. Když jsme 7 minut před koncem při přečíslení 3 na 2 zvýšili na 4 :2, dával Filda po přihrávce Soba, zdálo se být hotovo. Parlament však přesilovku hrál výborně a dokázal stav srovnat a to v čase cca 1,5 min před závěrečnou sirénou. My jsem však hosty zatlačili před bránu, i díky Fildovi - pátému hráči v poli, a vítěztví upekl Věčor parádní križnou přihrávkou na HLAVU Matymu!! To byl závěr!